KIM JESTEM

Jestem ekspertem w zakresie przywództwa i podejmowania decyzji, pasjonują mnie też zaawansowane technologie oraz ich wpływ na strategie konkurowania firm oraz na efektywność zespołów i liderów. W 2021 roku jako pierwszy Polak trafiłem na listę TOP30 Global Gurus, w dwóch kategoriach jednocześnie: uznany zostałem za światowy nr 5 w zakresie wsparcia szybko rosnących firm oraz za nr 16 w zakresie modelowania kultury organizacyjnej.

Jestem autorem książki Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji, która w zaledwie cztery tygodnie stała się bestsellerem HBR Polska i doczekała się tłumaczeń na wiele języków, m. in. w 2019 roku wydana została w USA, a w 2020 w Rosji, Chinach i Grecji. Jestem również autorem jednego z esejów, zawartych w książce Work is Love Made Visible: A Collection of Essays About the Power of Finding Your Purpose from the World’s Greatest Thought Leaders, wydanej w USA w 2018 roku.

Moją najnowszą książką jest wydany w listopadzie 2020 roku Świat Schrödingera. Kronika nieprzewidywalnej przyszłości.

W październiku 2016 roku zostałem wybrany spośród ponad 16.000 kandydatów do elitarnej globalnej grupy ekspertów Marshalla Goldsmitha; mam zaszczyt współpracować w tym przedsiewzięciu z takimi osobami, jak dr Jim Kim, były prezydent Banku Światowego, Alan Mulally, legendarny były prezes Ford Motor Corporation, Aicha Evans, wiceprezes Intel Corporation czy gen. Bernard Banks, odpowiadający za rozwój przywództwa w Akademii US Army West Point.

W listopadzie 2019 roku zaliczono mnie do grona Leading Global Coaches podczas Gali Thinkers50 w Londynie.

W 2005 roku ukończyłem program trenerski w McClelland Center w Bostonie, a w 2015 roku uzyskałem certyfikat executive coacha w Stakeholder Centered Coaching™. W 2018 roku ukończyłem Executive Program na Singularity University w Dolinie Krzemowej, uczestniczę też w projekcie Leadership Accelerator w San Francisco. W lutym 2021 roku ukończyłem program Minds and Machines, opracowany przez Massachusetts Institute of Technology.

Jestem mówcą inspiracyjnym, pracuję jako doradca wiodących firm w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji, prowadzę warsztaty i szkolenia dla właścicieli firm i dla menedżerów najwyższego szczebla. Występowałem na konferencjach z takimi speakerami jak m. in. dr Marshall Goldsmith, prof. Dave Ulrich, prof. Andrew McAfee, prof. Joseph Badaracco czy prof. Heike Bruch.

Przez ponad 8 lat pracowałem w firmie konsultingowej Hay Group, początkowo jako konsultant, następnie jako lider zespołu doradczego Diagnostics w Europie Środkowo Wschodniej. W 2006 roku dołączyłem do firmy executive search SpenglerFox, gdzie odpowiadałem za wyniki i rozwój warszawskiego oddziału. W latach 2007¬2014 pełniłem funkcję dyrektora generalnego ICAN Institute, wydawcy magazynu HBR Polska.

Wolny czas dzielę pomiędzy strzelectwo, enologię oraz wyprawy wysokogórskie w Himalajach, Pamirze i Kaukazie.

Więcej o mnie:
zobacz mój profil na LinkedIn

ZOBACZ

Przykładowe wystąpienie: fragment konferencji Harvard Business Review Polska

ZOBACZ

Opinie uczestników o warsztatach menedżerskich

ZOBACZ