Moja książka

Swoje doświadczenia i przemyślenia (nie tylko zawodowe) zebrałem w książce zatytułowanej „Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji”, która pojawiła się na polskim rynku w grudniu 2014 roku i w zaledwie sześć tygodni stała się bestsellerem Harvard Business Review Polska (www.labirynt.hbrp.pl). Od 4 marca 2015 roku dostępna jest w szerokiej dystrybucji w najlepszych księgarniach i sklepach internetowych. W maju 2015 roku „Labirynt” nagrodzony został Złotą Sową 2014 oraz otrzymał nagrody Jury i Czytelników w konkursie zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu. Książka została przetłumaczona między innymi na języki angielski, chiński i rosyjski.

Tutaj można przeczytać wstęp do „Labiryntu”.

Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem większej liczby egzemplarzy z dedykacjami, proszę o kontakt.

Recenzje

Ta książka jest niezwykła! Odważna, dogłębna, zmuszająca do myślenia. Jeśli podejmowanie decyzji ma znaczenie w Twoim życiu, wejdź w Labirynt! Analizując szereg istotnych wydarzeń z różnych dziedzin, Paweł Motyl przekazuje niezwykle praktyczne lekcje i narzędzia doskonalenia procesów decyzyjnych oraz daje fundamentalną pomoc w zrozumieniu istoty autentycznego przywództwa.

Marshall Goldsmith
czołowy światowy autorytet w zakresie przywództwa
autor 34 książek, w tym globalnych bestsellerów „Mojo” i „What Got You Here Won’t Get You There

W “Labiryncie” Paweł Motyl znakomicie odsłania tajemnice podejmowania decyzji w gwałtownie zmieniającym się świecie. Wykorzystując liczne studia przypadku nie tylko wskazuje najczęstsze pułapki decyzyjne, ale również daje czytelnikowi praktyczne rekomendacje i narzędzia. Książka jest niesłychanie dobrze udokumentowana, oparta o praktyczne badania i obserwacje. Lektura obowiązkowa dla każdego lidera podejmującego ważne decyzje.

Prof. Dave Ulrich
Ross School of Business, University of Michigan
światowy ekspert zarządzania kapitałem ludzkim, autor „The Leadership Code

Ależ to jest książka! Napisana z werwą godną autora najlepszych kryminałów. Jej czytelność i prostota połączona z kompetencją, erudycją i błyskotliwością zdradzają bogate doświadczenie Autora, a także niezaprzeczalny talent pisarski. Bardzo udany i bardzo obiecujący debiut w trudnej dziedzinie zarządzania i przywództwa. Menadżerowie wyższego szczebla i przywódcy zainteresowani podnoszeniem swoich kwalifikacji z pewnością znajdą w tej książce dokładnie to co im jest potrzebne, a nawet więcej. Zalety książki czynią ją równie ważną i interesującą także dla tych wszystkich, którzy chcą efektywniej i trafniej podejmować swoje decyzje życiowe, rodzinne, finansowe czy zakupowe.
Świetna lektura! Nie nuży ani przez chwilę.

Wojciech Eichelberger
czołowy polski psycholog biznesu, założyciel Instytutu Psychoimmunologii

Lektura książki przywiodła mi na myśl refleksję Napoleona, że nie ma rzeczy trudniejszej, a tym samym cenniejszej, niż zdolność podejmowania decyzji. Autor książki w niezwykle obszerny i szczegółowy sposób dokumentuje złożony proces podejmowania strategicznych decyzji, których jedynie konsekwencje są często powszechnie znane. Starannie opisywane studia przypadków stanowią nie tylko pasjonującą lekturę, ale są podstawą formułowania przez Autora praktycznych rekomendacji, mających na celu doskonalenie procesu decyzyjnego. Każda osoba pełniąca funkcje kierownicze znajdzie w tej książce bliskie sobie tematy i cenne wskazówki dla dalszego działania.

dr Wiesław Rozłucki
Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 1991-2006

Świetna książka! Błyskotliwa i wciągająca, świadcząca o wielkiej erudycji autora. Pomaga zrozumieć procesy decyzyjne, zarówno swoje, jak i innych.
Bardzo polecam!

Dorota Czarnota
Prezes Zarządu i Partner Zarządzający na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią
Russell Reynolds Associates

Niesamowita książka. W swoim debiucie Paweł Motyl zabiera czytelnika w fascynującą podróż poprzez świetnie udokumentowane studia przypadku, zarówno biznesowe, jak i związane z osobistymi pasjami i doświadczeniami, dzięki którym znakomicie wyjaśnia meandry procesów decyzyjnych. Z każdej strony książki przebija inspiracja, która przekłada się na praktyczne zastosowanie metodologii i narzędzi rekomendowanych przez autora. Lektura obowiązkowa, nie tylko dla świata biznesu!

Darek Lenart
Starszy wiceprezes do spraw zasobów ludzkich, Worldwide Finance, MasterCard, USA

Ta książka jest nie tylko inspiracją, jest również ostrzeżeniem. Autor opierając się na badaniach i opisując trafnie dobrane studia przypadków, koncentruje nas na błędach decyzyjnych w biznesie i ich konsekwencjach. Książkę czyta się doskonale i pamięta długo.

dr Joanna Heidtman
ekspert w zakresie motywacji i efektywności zespołów